Co użyć na oparzenia słoneczne?

Witam, bardzo proszę o szybką poradę w sprawie oparzeń słonecznych. Pomimo stosowania kremów z filtrem (50 na twarz i 30 na cialo) mam połączona twarz po ponad 30 h od opalania wyszła mi opuchlizna na czole. Krem z filtrem nalozylam po jakimś więc skóra była narażona w dużym stopniu. Dodam że jestem w Afryce, Tanzania i jedyna rzecz jaka moge uzyc na opuchlizne to Altacet w tabletkach lub źle Opokan-keto. Proszę o odpowiedź czy to się nadaje. Z góry dziękuję.

Witam. najlepszy jest lód przez suchą szmatkę aby się nie odmrozić. Altacet w tbl się nie nada bo wysuszy, Zel przeciwzapalny tylko na obrzeża oparzenia. Zdobyć Dexpanthenol w sprayu lub Panthenol. Pozdrawiam serdecznie