Co znaczy ten opis po badaniu moczu?

Dzień dobry. Jestem chłopakiem, mam 23 lata. Otrzymałem dziś wyniki badania moczu z posiewem. Wynik był ujemy. Oto komentarz: Wyhodowano florę mieszaną drobnoustrojów stanowiących kolonizację ujścia cewki moczowej i skóry okolic krocza w mianie 10^3 CFU/ml: 2 rodzaje pałeczek Gram-ujemnych z rzędu Enterobacterales, paciorkowce kałowe Enterococcus spp. Oczywiście jestem umówiony na konsultację z lekarzem jednak dopiero za dwa tygodnie. Bardzo się stresuję. Co oznacza ten komentarz? Jak poważna jest sytuacja? Dziękuję za odpowiedź

Komentarz świadczy o nieprawidłowym pobraniu moczu tzn. o niedokładnym umyciu się przed pobraniem próbki. Przed pobraniem należy umyć okolicę cewki moczowej, a następnie osuszyć ręcznikiem jednorazowym, pobrać środkowy strumień. Przed wizyta u lekarza proszę jeszcze raz wykonać badanie, ponieważ ten wynik będzie niemiarodajny.