Co znaczy wynik wątpliwy badania Borrelia burgdorferi?

Co znaczy wynik wątpliwy badania Borrelia burgdorferi (borelioza) [ICD-9: S25), a dokładniej 22,00 - taki był wynik badania. Wynik wątpliwy waha się od 18-22.

Lek. Marta Gryszkiewicz

To znaczy, że miano przeciwciał zawiera się w przedziale, który u części pacjentów występował w zakażeniu, a u innych przy braku zakażenia i nie da się jednoznacznie zinterpretować jego wyniku. Dlatego też badania należy powtórzyć za kilka tygodni i sprawdzić czy miano przeciwciał wzrośnie lub spadnie.