Czemu tyję?

Stosuję dietę protal. Schudłam w ciągu dwóch miesięcy 8 kilo, od dwóch miesięcy już nic nie chudnę, wręcz przeciwnie, jestem na diecie któryś miesiąc, a przytyłam 5 kilo! Nie ćwiczę intensywnie, aby mogła mi się rozwinąć tkanka mięśniowa, a też nie jestem przed miesiączka. z reszta waga taka utrzymuje się jakiś czas. Mam 169 i ważę obecnie 59 kilo, mam 17 lat, a półtorej miesiąca temu było 53 kilo i czułam się, że wyglądałam dobrze. Tymczasem nie wiem co zrobić? Nic się w mojej diecie nie zmieniło, może od czasu do czasu pozwalam sobie na owocowe jogurty, ale doczytałam, że można raz na jakiś czas + jem więcej białka i warzyw. Nie biorę tabletek, miałam robione badania, wszystko jest w normie, więc nie mogę odnaleźć przyczyny przytycia. Proszę o pomoc, bo jestem strasznie rozczarowana i zdołowana dodatkowymi kilogramami, do tego dodam, że chciałabym ważyć mniej niż 53 kilo, a to ''coś'' mi na to nie pozwala. Pozdrawiam, proszę o radę!
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje obecne BMI wynosi 20,7.
Odpowiada to linii 50 centyla.
Masz idealną masę ciała.
Nie musisz i nie powinnaś się odchudzać.
Być może po prostu zaczęłaś jeść więcej, a organizm zareagował na to przybieraniem na masie.
Inną przyczyną może być spożywanie żywności obfitującej w sól.
Duża ilość mięsa, wędlin wiąże się zazwyczaj z jednoczenym dostarczaniem NaCl.
Może to powodować wystąpienie obrzęków.
Pozdrawiam

P.S
W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).
Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci