Chcę zrzucić 30 kg do wakacji! Pomocy!

W tej chwili ważę 115 kilo przy wzroście 196 dodam że mam 16 lat.;///// Na wakacjach ważyłem 15 kilo mniej i żyło mi się zdecydowanie lepiej, teraz czuje się jak odrzutek ;/. Szukam jakiejś diety która pomogła by mi się uporać jakoś z tym problemem do wakacji, wiecie plaża i te sprawy (było by cudownie jeżeli szybciej bym się z tym uporał) Chodzę na kosza raz w tygodniu 3godziny , biegam w pn i czw po 40 min, + wf 2 godziny lekcyjne 90 min. Niedługo mama zamierza kupić rowerek stacjonarny ,a wiec i to będę miał do dyspozycji. Dodam iż nie jest to słomiany zapał, robie to dla pewnej dziewczyny.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Rzeczywiście ważysz za dużo, niemniej ponieważ nie opisałeś nawyków żywieniowych, nie jestem w stanie ustalić z czego wynika w Twoim przypadku tycie?
Warto skontrolować stan zdrowia w czasie wizyty u lekarza i wykluczyć ewentualne chorobowe podłoże przybierania na wadze.

Co do chęci redukcji masy ciała, powinieneś robić to przede wszystkim dla siebie i własnego zdrowia.
Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Postaraj się wyeliminować lub znacząco ograniczyć spożycie poniższych produktów, takich jak:

  1. "fast-food'y",
  2. ciasta, ciasteczka, czekolada, batony,
  3. potrawy polane sosem,
  4. dania smażone typu schabowy,
  5. słone przekąski typu paluszki, krakersy,
  6. słodkie drożdżówki.

Wystrzegać się powinieneś również tłustych wędlin i produktów mlecznych (wybieraj te, odtłuszczone).

Pamiętaj, aby jadać regularnie http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta .
Optymalna ilość to 4-5 dziennie (zjadanych co ok. 3 h).

Ruszaj się regularnie.

Pozdrawiam
Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.
Odchudzanie nastolatków powinno przebiegać pod opieką lekarza i dietetyka.