Jak zrzucić 30 kg do wakacji?

W tej chwili ważę 115 kilo przy wzroście 196 cm, dodam, że mam 16 lat;/ Na wakacjach ważyłem 15 kilo mniej i żyło mi się zdecydowanie lepiej, teraz czuję się jak wyrzutek;/ Szukam jakiejś diety, która pomogłaby mi się uporać jakoś z tym problemem do wakacji, wiecie plaża i te sprawy (byłoby cudownie, jeżeli szybciej bym się z tym uporał). Chodzę na kosza raz w tygodniu, na 3 godziny, biegam w poniedziałki i czwartki po 40 min + wf 2 godziny lekcyjne - 90 min. Niedługo mama zamierza kupić rowerek stacjonarny, a więc i to będę miał do dyspozycji. Dodam, iż nie jest to słomiany zapał, robię to dla pewnej dziewczyny.

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na otyłość, dlatego powinieneś zacząć zwracać uwagę na swoje odżywianie. Nie stosuj jednak popularnych diet odchudzających, które mogą negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie, a także spowodować efekt jojo poprzez zmniejszenie tempa przemiany materii. Dlatego proponuję udać się do dietetyka po profesjonalną dietę odchudzającą.

Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.

Dodatkowo należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych, np. brzuszków, pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.

Proszę pamiętać również o unikaniu tzw. bomb kalorycznych. Wybieraj zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększ spożycie warzyw i ryb.

Więcej informacji znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam