Czy dam radę schudnąć?

Witam. Mam 175 cm wzrostu i ważę ok. 70 kg. Przez wakacje planuję ciężkie treningi fizyczne. Nie jestem bardzo gruby, ale na szczupłego na pewno nie wyglądam. Nikt w rodzinie nie choruje na otyłość. Po prostu gdy byłem młody, za dużo słodyczy jadłem i chcę się pozbyć tego efektu. Mam 15 lat. Chciałbym wiedzieć, ile dam radę schudnać, trenując np .5 h dziennie przez wakacje albo jakie ćwiczenia można mi polecić, żeby ćwiczyć do wakacji? PS Pytania, na które mam odpowiedzieć: 2. Nie podejmowałem prób odchudzania. 4. Nie byłem u lekarza. 5. Rano jem zupę mleczną i 2 kanapki, w szkole od 8 do 16 jem 1-2 kanapki, potem po powrocie obiad i ok. 20. 2 kanapki i przed snem czasami zupa mleczna. 6. Nie choruję na choroby przewlekle.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 22,87. Odpowiada to 75 centylowi. Masz prawidłową masę ciała. Nie musisz się odchudzać.

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl. Nie polecam treningów w ilości 5 godzin dziennie. To zdecydowanie za długo.

Także Twoja dieta wydaje się być bardzo monotonna: kanapki i zupa mleczna. W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa,
- owoce,
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste),
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie),
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone),
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Pozdrawiam