Czy codzienne dźwiganie może mieć wpływ na ciśnienie oczu?

choruje na jaskre na jedno ok widze tylko 20%p.o. operacjach Nadal mam cisnienie pomimo kropli I tabletek.Mam pytanie czy codzienne dzwiganie moze miec wplyw na cisnienie oczu Moja praca polega na podnoszeniu co sekunde okolo 6 kg.i ulozeniu w met. wozku caly czas schylajac sie przez 7 godz tj.8 do9 tys.rolek materialu czyli dziennie ok.24000 kg,w temp.powyzej 30 stolen.Jednak lekarz uwaza ze to nie ma nic do pogarszania sie wzroku I cisnienia ktore pomimo lekarstw jest wysokie od 19 do 27.Moze ktos mi powie czego nie wolno przy,tej chorobie?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana ponowna wizyta u okulisty po skierowaniu od lekarza medycyny pracy aby lekarz okulista wypowiedział się w tym temacie