Czy dziecko może mieć psa będąc alergikiem?

Witam Corka 6 letnią miała robione testy z krwi panel oddechowy, wszystko jej wyszło w klasie 0, jednakże kilka było podwyższonych tj. Pyłek leszczyny 0,19 kU/l, pyłek babki lancetowatej 0,19 kU/l, D02 Dermatophagoides farinare 0,32 kU/l oraz M06 Alternaria alternata 0,26 kU/l. Na sierść psa wyszło Ok <0,15 kU/l. 3 lata wczesniej miała tez panel robiony i wyniki były wszystkie <0,15 kU/l. Corka ma też skórę atopowe. Czy przy takich wynikach jest nie wskazany pies? Chcemy wziac psa z włosami. Tez corka ja ma do czynienia z psami sąsiadów to nie ma żadnych objawow. Dziękuję za odpowiedź

Testy alergiczne niestety nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. Mimo negatywnego wyniku dziecko może prezentować objawy alergiczne po kontakcie z psią sierścią. Możliwy jest także rozwój nietolerancji i alergii w późniejszym wieku. Proponuję obserwować, czy po kontakcie z obcymi psami dochodzi do nieprawidłowych objawów. Jeżeli nie, prawdopodobnie może mieć własnego pupila.