Czy jestem jednak heteroseksualna?

Jestem z kobieta, bardzo ja kocham jednak od pewnego czasu nurtują mnie myśli, jakby to było z facetem. Często podczas seksu fantazjuje o mężczyznach, jednak nie ja jestem w nich w roli głównej. Dręczą mnie te myśli bo nie wyobrażam sobie życia bez mojej ukochanej. Od młodego wieku byłam uzależniona od oglądania treści pornograficznych. Czy to może mieć jakiś wpływ na to? Dodam jeszcze ze nie widzę siebie w związku z facetem. Nigdy tez z żadnym nie byłam. Może to po prostu moja ciekawość albo brak „doświadczenia” w takim seksie?
KOBIETA, 20 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry.

Człowieka "nachodzą " różne myśli, fantazje i wyobrażenia.

Także takie, które nie są zgodne z orientacją seksualną, czy własnymi preferencjami.

Nie jest to powód do dręczenia się, czy w ogóle do przejmowania się tymi zjawiskami.

Nie należy ich wzmacniać, czyli przywoływać w pamięci, rozmyślać o nich.

Nie należy też ich "odpychać" , ale najlepiej zająć sie wtedy czymś innym.

Warto pamiętać, że próby realizowania niektórych fantazji mogą być zachowaniami ryzykownymi.

Jeśli mamy trudności z "oceną ryzyka", to bezpieczniej będzie, gdy skorzystamy z konsultacji doświadczonego seksuologa-psychologa lub psychologa.

Pozdrawiam Noworocznie. JW 12./23