Czy kołysząc dziecko można zrobić mu krzywdę?

Witam mam pytanie dzisiaj jak płakał mój miesięczny synek próbowałam go uspokoić leżał na brzuszku a ja trzymając go za pupke bujalam nim trochę Góra dół potem przeczytałam o tym zespole dziecka potrzasanego i nie wiem czy mogłam mu zrobić tym krzywdę? Czy tu chodzi o takie mocne telepaie nim z nerwami i siła takie wręcz patologiczne? Czy przy naturalnym kolysaniu dziecka też można wyrządzić mu krzywdę??

Lek. Paweł Szadkowski

Naturalne kołysanie dziecka nie wyrządzi mu krzywdy. W zespole dziecka potrząsanego chodzi o gwałtowne potrząsanie i uderzanie.