Czy niemowlę mogło doznać urazu?

Witam będąc na spacerze z noworodkiem do wózka wefrunela osa dziecko płakało więc jak najszybciej chciałam je wyjąć i w panice chwyciam malca pod pachy i podnioslam a nie podtrzymałam główki. Zaraz po wyjęciu z wózka podłożylam dłoń pod główkę. Czy mogłam coś uszkodzić i zrobić krzywdę dziecku?

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Raczej nie, główkę podtrzymujemy ponieważ mm nie są jeszcze na tyle rozwinięte żeby ja utrzymać i żeby nie była bezwiednie potrząsana. Samo uniesienie jednostajnym ruchem nie wyrządzi mu krzywdy.