Czy jest szansa na rekonstrukcję dłoni u niemowlęcia?

Dzień dobry.. Panie Doktorze, chciałabym zasięgnąć wstępnej porady dotyczącej noworodka. Dziewczynka urodziła się bez lewej dłoni. Z badania palpacyjnego wynika że ma prawidłowo zbudowany nadgarstek, długość rąk jest taka sama. Natomiast nie wykształciła się lewa dłoń. Czy jedyna opcja leczenia jest protezowanie? Czy istnieje w Polsce lub na Świecie możliwość rekonstrukcji? Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ortopedą w Klinicznym Oddziale Szpitala dziecięcego.