Czy konieczne jest usunięcie trójki?

Witam, moja lewa górna trójka zaczęła rosnąć i w pewnym momencie się zatrzymała. Dopiero teraz udałam się do ortodontki i ona powiedziała mi, że albo usuniemy tą trójkę albo czwórkę, a trójkę ściągniemy na jej miejsce. Czy konieczne jest usuwanie? Mam mały odstęp między czwórką a dwójką. Rozmawiałam z koleżanką i powiedziała mi, że miała ten sam problem, ale jej nikt nic nie chciał usuwać. Założyli jej aparat a trójka sama zaczęła wchodzic na swoje miejsce bez usuwania czwórki.

Radzę udać się na jeszcze jedną konsultację ortodontyczną. Na ogół udaje się wprowadzić kła . Wymaga to zwykle rozbudowy ortopedycznej szczęki za pomocą aparatu. Pozdrawiam