Czy lakowanie zębów przebiegło poprawnie?

W ostatnim czasie lakowałam dziecku 2 górne "szóstki" w ramach NFZ. Stomatog nie wyczyścił dziecku zębów ani nie utwardził laku swiatłem lampy.Czy zabieg przeprowadzony w ten sposób był wykonany poprawnie? Proszę o poradę i wskazówki. Dziękuję.

Prawidłowo wykonane lakowanie powinno składać się w kolejności z oczyszczenia zębów, położeniu preparatu ochronnego i utwardzeniu go światłem. Być może stomatolog używał lakieru z dużą zawartością fluoru. Tego rodzaju preparat nie wymaga utwardzania. Celowe wydaje się jednak oczyszczenie i osuszenie zębów. Pozdrawiam