Jaka pasta do zębów dla rocznego dziecka?

Witam Chciałbym się dowiedzieć jaka jest najlepsza pasta dla niemowlaka z fluorem czy bez? Moja córka ma rok i używam elmex z fluorem i ostatnio słyszałam dużo opini że szkodze córce. Używamy ja od pierwszych ząbków.

Pastę zawierającą fluor, można bez obaw wprowadzać, wraz z dorastaniem dziecka. - Kiedy maluch skończy dwa lata i nie połyka już pasty, najlepiej zdecydować się na preparat o obniżonej dawce fluoru, czyli 250 - 500 ppm. Dla dzieci w wieku przedszkolnym najlepsza jest z kolei pasta, która ma około 900 ppm,a od 8 roku życia, dzieci śmiało mogą korzystać z pasty przeznaczonej dla ich rodziców, w której stężenie fluoru wynosi 1000 - 1400 ppm. Wówczas najlepszą pastą wydaje się ta, którą dziecko polubi na tyle, że będzie ją stosować codziennie. Taka pasta musi przede wszystkim maluchowi smakować, odpowiadać konsystencją i być przyjemna w użyciu.

Chcąc mieć jednak pewność, że zęby dziecka będą rozwijały się prawidłowo i nie zagnieździ się w nich groźna próchnica, należy również pamiętać o wymianie szczoteczki do zębów co 2-3 miesiące, a starsze dzieci zachęcić do stosowania nici dentystycznej. Co pół roku, warto także z dzieckiem odwiedzać stomatologa, ponieważ wiele chorób zębów przebiega bezboleśnie. Wprawne oko stomatologa, podczas wizyty kontrolnej, pozwoli wykryć wszystkie problemy we wczesnym ich stadium, co umożliwi prostsze, tańsze i skuteczniejsze leczenie.

Najlepiej używać past dostosowanych do wieku dziecka. W przypadku rocznego malucha, pasta rzeczywiście nie powinna zawierać fluoru. To oczywiście bardzo korzystny składnik, przeciwdziałający próchnicy, ale dla zębów rocznego dziecka będzie zbyt silny, poza tym roczne dziecko ma tendencję do połykania mimochodem pasty, co może spowodować chorobę zębów, fluorozę. Najlepiej, by pasta była oparta na naturalnych składnikach np. pochodzenia roślinnego. Od mniej więcej 2-3 roku życia, gdy dziecko nabierze wprawy, można kupić mu pastę z obniżoną zawartością fluoru. Poza tym ilość pasty dla dziecka w takim wieku, jaka wystarczy do umycia zębów jest zbliżona do ziarenka ryżu.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry