Czy mogę podzielić tabletkę Siofor?

Dzień dobry przepisano mi lek siofor 850 i stąd moje pytanie czy mogę ta tabletkę podzielić na 4 części? Ponieważ gdy dzielę na dwie części nie potrafię jej połknąć ( problem z połykaniem tabletek od dziecka )

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

rozumiem, że lekarz zalecił Pani przyjmowanie jednej tabletki Siofor 850.

Jeśli tak, to wydaje mi się, że nie ma znaczenia na ile części podzieli Pani tę tabletkę. Ważne, aby przyjęta została cała zalecona dawka. Sam producent tego leku informuje w ulotce dołączonej do opakowania, że linia podziału, która znajduje się na tabletce ma ułatwić jej rozkruszenie, aby pacjentowi łatwiej było ją połknąć.

Proszę tylko pamiętać, aby wszystkie fragmenty tabletki przyjąć w jednym czasie.

Szczegółowe informacje na temat substancji czynnej zawartej w leku Siofor 850 znaleźć można pod następującym linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/metformina-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.