Czy moje obecne problemy mają związek z gwałtem w przeszłości?

Mam na imię Alicja, 22 lat. Ta sytuacja dręczy mnie od trzech lat, ponieważ jeszcze nigdy nie miałam orgazmu, mimo wielu starań. Zostałam zgwałcona przez chłopaka mojej koleżanki na wspólnej imprezie ze znajomymi i mimo, że pogodziłam się z tym faktem, to zastanawiam się czy ta sytuacja ma jakieś powiązania z moimi obecnymi problemami z odczuwaniem przyjemności z seksu. Miałam już 4 partnerów seksualnych. Mój mąż zna moją przeszłość, jednak gdy na jego pytanie czy miałam orgazm odpowiadam - nie- złości się i mówi, że inni to pewnie umieli mi dogodzić tylko on nie umie, a ja już nie wiem co mam robić w takiej sytuacji. Czuję, że moje małżeństwo wisi na włosku przez moje problemy. Bardzo proszę o odpowiedź Pozdrawiam Alicja.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Gwałt odciska piętno w duszy kobiety. Często takie doświadczenie rzutuje na jej dalsze życie. W Pani przypadku to nie tylko problem Pani, ale także Pani męża. Z opisu wynika, że mąż nie rozmawia z Panią o  tej sprawie, tylko wyładowuje swoją frustrację. Warto, żeby Pani skorzystała z pomocy specjalisty. Orgazm u kobiety pojawia się czasem po wielu latach współżycia, u niektórych dopiero po urodzeniu dziecka. Do satysfakcjonującego współżycia dla kobiety najważniejsze jest to z kim się kocha, co do tej osoby czuje i czy tego sama chce. Sam orgazm jest tylko dodatkiem. Jeśli jednak jest to problem, który może wpłynąć na Pani samopoczucie i relacje z partnerem, to warto zasięgnąć porady seksuologa i popracować nad tym. Jeśli sytuacja z mężem dalej będzie napięta, polecam skorzystanie z pomocy terapeuty dla par.

Pozdrawiam