Czy można wybielić zęby z popękanym szkliwem?

Witam. Czy można wybielic zęby z popękanym szkliwem? Pęknięć jest sporo, ze względu na stłuczenia dodatkowo powiększone wyrastaniem ósemek. Czy są jakieś sposoby łagodnego, ale profesjonalnego wybielania takich zębów?

Witam serdecznie,
Mikropęknięcia nie są przeciwskazaniem do wybielania zębów. Zęby można wybielać nakładkowo, za pomocą specjalnie przygotowanej szyny stosowanej w domu, zapewniającej bezpieczne wybielanie. Drugą z zalecanych metod jest wybielanie w gabinecie za pomocą specjalnej lampy i mocno stężonego preparatu.

Szanowna Pani. Dziękuje za ciekawe pytanie.

Z obserwacji naszych dentystów wynika, że jeśli chodzi o delikatne wybielanie zębów może Pani spróbować past z aktywnym węglem produkcji Curaprox lub na bazie porostów takich

jak pasta Blanx Whitening. Posiada ona formułę, która nie tylko pomaga zwalczać przebarwienia, ale również posiada działanie ochronne. Drobna krzemionka delikatnie i głęboko oczyszcza zęby,

przywracając im naturalną biel. Fluorki chronią szkliwo zębów przed nadwrażliwością. Wyciąg z porostu islandzkiego wykazuje działania bakteriostatyczne, zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się płytki bakteryjnej i chroni zęby przed ponownym tworzeniem się przebarwień. Pasta może być stosowana codziennie.

Odradzałbym wybielanie nakładkowe, czy lampą Beyond. Zalecałbym też po wieczornym myciu zębów, wcieranie na noc w szkliwo zębów preparatu GC Tooth Mousse. Uzupełnieniem takiej ochrony dla szkliwa jest stosowanie remineralizującej pasty do wrażliwych zębów GC MI Paste Plus, która wyraźnie wzmacnia szkliwo i redukuje nadwrażliwość.

Zachęcam do zapoznania się z ciekawymi informacjami dotyczącymi zadanego pytania:

https://implantis.com.pl/wybielanie-zebow/