Czy można zażywać metoklopramidu podczas karmienia piersią?

Wyczytałam, że nie powinno się brać metoklopramidu jeżeli karmię dziecko. Powinnam jednak zrobić test MTCx2 z jednorazowym podaniem właśnie tego leku? Ile godzin przerwy musiałoby upłynąć abym po tym badaniu mogła bezpiecznie nakarmić dziecko?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczny kontakt z lekarzem kierującym na badanie lub z poradnia laktacyjna. Sadze ze może być konieczność ściągnięcia mleka i ponowne karmienie po 24 godzinach od podania leku