Czy od kawy się tyje?

Mam pytanko: czy od kawy się tyje? Wem, że tak, bo strasznie brzuch wysadza, mam tak po wszystkim. I czy pomidory pomagają schudnąć? Czy coś da, jak po każdym posiłku będę ćwiczyć? WAGA: 40 kg. WZROST:164 cm.
ponad rok temu

Witam!

Nie polecam diety odchudzającej przy tak niewielkiej masie ciała.

Kawa jest źródłem kofeiny, która przyśpiesza spalanie kwasów tłuszczowych, budujących tkankę tłuszczową. Działanie to, wykorzystuje się w preparatach kosmetycznych, mających przyczynić się do wymodelowania sylwetki. Kawa zawiera także substancje drażniące, mogące wywoływać nieprzyjemne objawy ze strony przewodu pokarmowego, m.in.: wzdęcia.

Z diety należałoby wyeliminować: napoje alkoholowe, mocną kawę i herbatę, wody gazowane, kolorowe napoje, tłuste wędliny, serki topione, typu fromage, feta,s ery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, gruszki, daktyle, czereśnie, ciasta, ciasteczka.

Wypukłość brzuszka mogą potęgować przyprawy takie jak: ocet, pieprz, curry, papryka, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca, gałka muszkatułowa czy musztarda. Podobny efekt wywołują warzywa kapustne, czosnek, cebula, nasiona roślin strączkowych. Oleje lepiej dodawać jako element surówek, aniżeli na nich smażyć (dzięki temu będą łatwiej trawione i nie spowodują długiego zalegania w żołądku).

Pomidory są źródłem niewielu kilokalorii, nie przyczynią się więc do przyrostu masy ciała.

Pozdrawiam