Dziwnie odstający brzuch

Otóż kilka miesięcy temu, jakoś w marcu bodajże, zaczęłam ćwiczyć brzuszki itp. Po to by mieć idealną sylwetkę, choć miałam wtedy prościutki jak deska brzuch i ładne nogi. Po jakimś czasie odechciało mi się ćwiczeń i znów po jakimś czasie mój brzuch zrobił się jak balon. Po każdym spożytym posiłku, nie ważne, co to było, czy jabłko, czy szklanka wody, to do tej pory mój brzuch wygląda jak balon, gdy cokolwiek zjem. W wakacje się odchudzałam i bardzo schudłam, ale teraz ważę 53 kg/ 171cm wzrostu, więc jest dobrze. Ten wystający brzuch bardzo mnie krępuje, nie mogę nic spokojnie zjeść, bo zaraz jest balon i muszę nosić jakieś szerokie bluzki. Co to jest w ogóle? Jest na to jakaś rada czy leki? Myślałam, że to wzdęcia ale jednak nie. Brałam na wzdęcia jakieś tabletki, ale nie pomogło. Błagam o pomoc!
ponad rok temu

Witam,

Czy występujące objawy możesz połączyć z jakimiś konkretnymi pokarmami?
Mogą być to objawy nietolerancji laktozy (cukru mlecznego), lub Twoja dieta obfituje w żywność o działaniu wzdymającym.
Inne przyczyny rozpatrywałabym u lekarza.
Polecam Ci konsultację.

Widoczny brzuszek może być także faktem nieprawidłowej, ciężko strawnej diety.

Z diety należało by wyeliminować: napoje alkoholowe, mocną kawę i herbatę, wody gazowane, kolorowe napoje, tłuste wędliny, serki topione, typu fromage, feta,sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, "fast-food'y", gruszki, daktyle, czereśnie, ciasta, ciasteczka.

Wypukłość brzuszka mogą potęgować przyprawy, takie jak: ocet, pieprz, curry, papryka, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca, gałka muszkatułowa, czy musztarda.

Podobny efekt wywołują warzywa kapustne, czy czosnek, cebula, nasiona roślin strączkowych.
Oleje lepiej dodawać jako element surówek, aniżeli na nich smażyć (dzięki temu będą łatwiej trawione i nie spowodują długiego zalegania w żołądku).

Korzystne może być także zmniejszenie ilości soli dodawanej do posiłków (w celu ograniczenia zatrzymywania się wody w organizmie).

Pozdrawiam