Czy piaskowanie uszkodziło zęby?

Witam, w styczniu miałem wykonane piaskowanie zębów uzupełnienie ubytków. Teraz poczułem lekki ból w zębach. Okazało się, że mam kolejne 3 ubytki. Czy piaskowanie mogło "zepsuć" mi zęby? Nigdy nie miałem problemów z zębami, tym bardziej w tak krótkim czasie
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

piaskowanie zębów to procedura usuwania płytki nazębnej i osadu przy użyciu specjalnego urządzenia, zwanego piaskarką stomatologiczną. Jest to bezpieczna i powszechnie stosowana metoda czyszczenia zębów, a piaskowanie samo w sobie nie powinno powodować ubytków ani uszkodzeń.

Opisana przez Pana sytuacja może być zbiegiem okoliczności, ewentualnie wykryte ubytki nie zostały zdiagnozowane na wcześniejszej wizycie i dopiero teraz je zlokalizowano.

W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z lekarzem dentystą, który będzie mógł ocenić stan zębów, zdiagnozować problemy i zaproponować odpowiednie leczenie.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://uroda.abczdrowie.pl/piaskowanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.