Czy pielęgnacja skóry dziecka jest prawidłowa?

Mój synek ma 12 miesięcy.2 miesiące temu pediatra przepisała krem na krostki które ma na policzkach.Po 7 dniach stosowania dostał uczulenia.Dermatolog stwierdzil zapalenie I przepisał robioną maśc.Skóra poprawiła się ale jeszcze nie jest do końca wyleczona.Jak mam teraz dbać o skòre?Jakie kosmetyki są w tym przypadku najlepsze?Mój synek ma wrażliwą skóre.Rano i wieczorem myję twarz przegotowaną wodą i stosuje krem emolium.Czy dobrze robię?

Powinna Pani zgłosić się na wizytę kontrolną do dermatologa, aby po ocenie aktualnego stanu skóry zalecił odpowiednie postępowanie. Jeżeli chodzi o preparaty pielęgnacyjne trudno doradzać nie widząc stanu skóry. Czasem skóra wymaga delikatnego, nawilżającego dermokosmetyku, a czasem natłuszczającego preparatu. Wszystko zależy od aktualnego stanu skóry.