Czy po zażyciu tego leku mogą występować tego typu objawy?

Witam, czy to mozliwe aby po zazyciu leku deprexolet moja mama zachowywala sie jakby byla pijana tzn. zla wymowa problem z chodzeniem i gadanie glupot, czy jest to niemozliwe ( podobno wzeila 4 tabletki)
KOBIETA, 45 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

objawy, które wystąpiły u Pani mamy po zażyciu leku Deprexolet nie są typowym działaniem niepożądanym wynikającym ze stosowania tego leku.

Producent leku Deprexolet w ulotce dołączonej do opakowania informuje, że najczęściej występującym skutkiem ubocznym jest senność, który pojawia się zwłaszcza w pierwszych dniach przyjmowania leku. Ponadto często może dojść do zwiększenia masy ciała, obrzęków oraz uspokojenia występującego na początku kuracji.

Niewyraźna mowa czy problemy z poruszaniem nie są wymienione przez producenta, dlatego mama powinna koniecznie skonsultować się w tej sprawie z lekarzem prowadzącym. Być może konieczne będzie przerwanie leczenia.

O działaniu leku Deprexolet pisaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/deprexolet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.