Czy poziom kreatyniny u dziecka jest prawidłowy?

Dzień dobry Chciałabym zapytać o normy kreatyniny u 14 miesięcznego dziecka. Nasz wynik to 0,29 mg/dl

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Nie wspomniała Pani, w jakim celu było wykonywane badanie poziomu kreatyniny u dziecka. Czy występują pewne objawy związane z układem moczowym, bądź obecne były w ostatnim czasie jakieś infekcje, wymagające długotrwałego leczenia.

Przedstawiony wynik badania prawdopodobnie jest prawidłowy i mieści się w granicach normy referencyjnej. Dla dziecka w tym przedziale wiekowym wartość kreatyniny powinna wynosić poniżej 0,41 mg/dl.

W razie wszelkich wątpliwości zalecamy Pani konsultację z lekarzem pediatrą, który po analizie wyniku badania będzie mógł zdecydować o dalszych krokach postępowania.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/kreatynina-we-krwi

https://zdrowie.parenting.pl/choroby-nerek-u-niemowlat

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.