Czy rozlana bateria mogła zaszkodzić dziecku?

Witam. Mam pytanie odnośnie bateri. Wymieniałam baterie w pilocie i zauważyłam ze są takie lekko mokre (oleiste) myślałam ze się coś wyło na nie, odłożyłam je na stół wokol było mnóstwo zabawek synka. Przetarłam ręce i wzięłam synka do karmienia. Później zauważyłam ze mała czesc bateri jest jakby wyżarta ta farba i wtedy zrozumiałam dopiero ze ta bateria się rozlała i mam pytanie czy mogło to w jakiś sposób zaszkodzić synkowi ze go brałam nie myjąc rak?? I co zrobić z zabawkami które były obok bateri ?? (Nie wiem czy miały bezpośredni kontakt z nią) druga bateria była na łóżku i nie wiem czy tez był rozlana czy była mokra przez tamta

Szanowna Pani, jeżeli dziecko nie miało bezpośredniego kontaktu z baterią to myślę że nic złego się nie stało. Pozdrawiam