Czy RTG mogło zaszkodzić płodowi?

Witam, ostatnio miałam poważny wypadek samochodowy, starałam się z mężem o dziecko i informowałam lekarzy że póki co czekam na miesiączkę, jednak musiałam podpisać deklaracji że nie jestem, miałam przeswietlona głową i bark miałam robione przeswietlenie bez biustonosza w swojej koszulce czy to ewentualnie jakbym była mogło zaszkodzić płodowi?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. Dawka promieniowania przy takim badaniu jest niewielka.