Czy takie ujednolicenie dawki jest zasadne?

Dlaczego podaje się, że np. w wypadku leku Trittico dawka terapeutyczna zaczyna się od 150 mg? Czy nie ma znaczenia waga i płeć pacjenta przy dobieraniu skutecznej dawki leku (czy w przypadku dla przykładu mnie, kobiety ważącej 50kg i 100-kilogramowego mężczyzny takie ujednolicanie dawki jest zasadne)?

Witam! Dawkowanie leków jest (powinno być) dobierane indywidualnie, gdyż reakcja na lek jest zależna od wielu parametrów, m.in. masy ciała, metabolizmu, płci, używek i wielu innych. Proszę się nie sugerować ulotkami, należy mieć zaufanie do lekarza prowadzącego leczenie. Powodzenia W. Łuczkowski.