Czy to jest normalne u synka?

MAM PYTANIE CZY TO JEST NORMALNE ŻE U MOJEGO SYNKA SIUSIAK NIE CHCE SIĘ POŁOŻYĆ PODCZAS ZMIANY PIELUCHY I CAŁY CZAS WSTAJE

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zjawisko, które Pani obserwuje podczas zmiany pieluchy to wzwód niemowlęcy – mechanizm jego działania jest taki sam, jak występowanie erekcji człowieka w późniejszym wieku. Co ciekawe, erekcję można zaobserwować już w życiu płodowym i jest zupełnie naturalnym zjawiskiem.

Proszę zapoznać się z odpowiedzią eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problemy-ze-wzwodem-u-niemowlaka.

Rodzice zazwyczaj obserwują wzwód członka niemowlęcia podczas zmiany pieluszki czy kąpieli – jeżeli samoistnie ustępuje, nie ma powodu do obaw, również częstotliwość nie powinna być dla rodziców powodem do zmartwień. Wzwód u niemowlęcia jest oznaką prawidłowego rozwoju dziecka i właściwej reakcji jego ciała na bodźce.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/rozwoj-niemowlecia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.