Czy uwypuklenie na głowie po upadku to coś poważnego?

Witam tydzień temu w niedziele mój synek ma siedem miesięcy zesunelo się z kanapy i spadło na lewy bok główki na drugi dzień w poniedziałek zauważyłam uwypuklenie w kształcie śliwki. Robiłam zimne okłady smarowalamam maściami altacet i maść arnikowa i domowe sposoby masło i miód i do dzisiejszego dnia nadal się utrzymuje to wypuklenie ale wydaje mi się mniejsze odrobine. Chciałabym zasięgnąć konsultacji

Redakcja abcZdrowie

Witam, trudno powiedzieć, czy ten upadek był niebezpieczny, a Pani dziecku coś dolega. Uwypuklenie, czyli guz powinien z biegiem czasu wchłonąć się. Należy obserwować dziecko – czy nie występują jakieś inne skutki upadku – mdłości, wymioty, zaburzenia równowagi – cokolwiek, co odbiega od normy w zachowaniu. Więcej na ten temat w odpowiedziach ekspertów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/upadek-dziecka-na-tyl-glowki-a-ryzyko-krwiaka-lub-padaczki. Warto skonsultować Pani obawy z lekarzem, sugeruję zatem kontakt telefoniczny z POZ. Proszę pamiętać, że guz może utrzymywać się nawet do kilkunastu dni, jeśli jednak zauważyła Pani, że zmniejsza się, to jest to dobry objaw. Zachęcam do zapoznania się z poradą naszego eksperta, który drobiazgowo tłumaczy, jak powinno wyglądać postępowanie w przypadku guza na głowie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzek-w-miejscu-uderzenia-jak-sie-go-pozbyc. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.