Kobieta , 35 lat Wiem jestem mamą 15 miesięcznej dziewczynki. Pediatra nie ma żadnych uwag do stanu jej zdrowia. Ja mam obawy co do jedzonka podawanego dla niej, mianowicie w strachu przed chemia, gmo, antybiotykami czy innymi świństwami moje dziecko karmione jest przede wszystkim obiadkami Hipp i Gerber.Jednak ostatnio naszly mnie obawy czy jeszcze bardziej nie szkodze tym swojemu dziecku. Proszę o pomoc w rozwikłaniu moich wątpliwości
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Piotr Pilarski 79
Lek. Piotr Pilarski Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Zdecydowanie najlepsze są właśnie pod tym względem takie kupione obiadki gdyż w tych firmach są bardzo restrykcyjne normy których się trzymają. Nie ma powodu do obaw.

Pozdrawiam.

 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Stosowanie tego typu żywności powinno być jak najlepiej przebadane i zapewne tak jest. Zawsze może Pani spróbować kupić żywność od rolnika i samemu wykonać tego rodzaju zupki itp.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie niemowląt – Aby ocenić stan zdrowia dziecka, jego rozwój fizyczny i psychiczny, ewentualne ograniczenia w wyborze zawodu, zdolność do podjęcia nauki i uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego, wykonywane są tzw. bilanse. Są to badania kontrolne, które przeprowadza Antybiotykoterapia – Antybiotyki są powszechnie stosowanymi środkami w leczeniu infekcji bakteryjnych. Ich nazwa pochodzi od dwóch grecki słów: „anti”, oznaczającego „przeciw”, oraz „bios”, czyli „życie”. Antybiotyki przyczyniają się do uśmiercenia żywych bakterii, przy czym mimo swej toksyczności nie zagrażają ludzkiemu życiu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: