Dbanie o rany po usunięciu przepukliny pępkowej

Witam, miałam zabieg usunięcia przepukliny pępkowej-10 minutowy. Mam 3 szwy na pępku i otóż moje pytanie brzmi czy 5 dnia mogę lecieć samolotem 3h ? Jak dbać o ranę? pozdrawiam.

Lot samolotem jest możliwy pod warunkiem, że nie będzie Pani niczego dźwigać. Przy dźwignięciu walizki szew może puścić.
Opatrunek należy zmieniać raz dziennie - ranę spryskać Octeniseptem w sprayu, pozostawić do wyschnięcia, nałożyć suchy jałowy opatrunek.

Lot zapewne nie zaszkodzi. Ranę przemywać octeniseptem, pokryć opatrunkiem z maścią alantan lub nagietkową. Dla ładnej blizny trzeba szwy będzie usunąć - na obczyźnie to może kosztować.