Dlaczego dolny ząb się rusza?

Witam. Mam problem z dolną piątką, od około 3 dni czuję, że lekko mi sie rusza. Gdy próbuję ją poruszyć w lustrze nie widzę żadnych odchyleń, natomiast gdy poruszam ją językiem czuję, że bardzo lekko się przemieszcza. Dodam, że nie mam problemu z dziaslami, nie mam paradontozy, nie ugryzlam niczego twardego, ani sie nie uderzylam. Ząb był wcześniej leczony, ale powierzchownie. Nie odczuwam zadnego bólu. Prosze o pomoc.

Witam,

Rozchwianie zęba może wynikać np. z rozwinięcia się torbieli przy wierzchołku korzenia zęba w wyniku czego nastąpiła destrukcja kości w danym regionie, paradontozy, złamania korzenia zęba. Może być to również nieszczelne wypełnienie, które się przemieszcza sprawiając wrażenie ruchu całego zęba. W celu diagnostyki proszę zgłosić się do lekarza dentysty na badanie. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski