Dlaczego moje oczy szczypią?

Dzień dobry, mam problem z oczami , od miesiąca mam lekko czerwone oczy, które pieką , lekko szczypią , mam światłowstred wydzielinę mała ale jest, i pobolewa mnie głowa w okolicy czoła. Byłem dwa razy u okulisty, bardzo dobrego, miałem robione badania oczu itp stwierdzono bakteryjne zapalenie spojówek, zacząłem czytać od momentu kiedy się to pojawiło i zaczęłam wariować wmawiać sobie inną chorobę. Czy możliwe jest to że przez przewlekły stres, nerwicę i strach mogę pogorszyć gojenie oczu. Pani doktor mi mówi że nie mam się martwić bo to w tych czasach tak jest, niby łatwe zapalenie ale ciężko wyleczyć. Prosze o pomoc

Proszę postępować zgodnie z zaleceniami okulisty, leczenie przeciwbakteryjne należy prowadzić według wytycznych lekarza, absolutnie nie wolno przerwać go bezpośrednio po ustąpieniu objawów.