Dziwnie spadająca waga, zastój i stabilizacja.

Od stycznia tego roku zaczęłam się odchudzać na diecie 1000 kcal. Ćwiczę (godzinę dziennie stepper i brzuszki), spacery itd. Schudłam 8 kg i to w taki sposób, że pierwsze 5 kg poszło gładko, a potem każdy kilogram spadał co 2-3 tygodnie... Nie wiem czemu tak wolno. Teraz chciałabym przejść na stabilizację, jednak moja waga na 1000 kcal znowu stoi i boję się, że zwiększając kalorię o 100 na tydzień, przytyję, skoro już na tak małej dawce stoi. Wcześniej, gdy stawała na 2-3 tygodnie dalej prowadziłam dietę i w końcu kilogram spadł, jednakże teraz chcę powoli zwiększać tę dawkę i nie wiem, co mam robić. Mój wzrost to 166 cm, moja waga 56 kg. Cierpię na niedoczynność tarczycy, jednak bardzo małą i leczę ją, i nigdy nie miałam z jej powodu jakiś problemów w odchudzaniu. Mam 19 lat.
19 LAT ponad rok temu

Witam!

Myślę, że 1000 kcal to za mało jak dla Ciebie. Nie napisałaś, jak długo odchudzałaś się w ten sposób. Niestety prawdopodobne, że przytyjesz, ponieważ organizm "głodzony" będzie starał się odzyskać to, z czego go ograbiono. Staraj się jak najwięcej czasu poświęcać na aktywność fizyczną. Spróbuj dodawać do energetyczności diety ok. 100 kcal tygodniowo.

Pozdrawiam