Dźwiganie ciężarów po operacji przepukliny

Witam jestem pom operacji przepuchliny pepkowej operacja trwała 17 lipca po jakim czasie moge dzwigac ciezary bardo prosze o odpowiec ciezary paczki mają byc od20do40 kg prosze mi podpowiedziec pozdrawiam

Witam. Jaki był sposób operacji ? z wszczepieniem siatki? Dźwiganie ciężarów z napinaniem tłoczni brzusznej przed uzyskaniem pełnego wgojenia grozi nawrotem. Prtoszę spytać leczącego chirurga.