Głęboki peeling ziołowy po terapii retinodami

Witam, jestem miesiac po terapii retinoidami w jednym z gabinetów warszawskich kosmetyczka zaproponowała mi na blizny głeboki peeling ziołowy złuszczanie do 5 warstw. Czy kosmetyczka ma racje i moge poddac sie takiemu zabiegowi? chce zasiegnac opinii lekarza.

Skóra po terapii retinoidami jest bardzo wrażliwa i należy odczekać na pełną odbudowę naskórka. Zabiegów z użyciem światła nie stosuje sie do pół roku po odstawieniu retinoidów. Pellingi można wcześniej, choć byłbym ostrożny, odczekał 3 miesiące i dobrze wyjasnił co znaczy wyrażenie "do 5 warstw". Czy chodzi o 5 warstw peelingu - wtedy trudno to określić przed zabiegiem bo zależy to od Pani wrażliwości czy też o 5 warstw naskórka/skóry? Poza tym czy teraz będzie dobry okres na peeling ze względu na coraz wieksze nasłonecznienie?

Witam najlepiej odczekać pół roku i po tym czasie wykonac zabiegi u lekarza certyfikowanego i zabiegi te wykonuje się je od jesieni, kiedy nie ma już słońca.

Dzień dobry,

Po terapii retinoidami należy dać skórze czas na regenerację nawet do pół roku. Poza tym teraz to nie czas na tak agresywne zabiegi, lepiej pomyśleć o tym jesienią.

Pozdrawiam

Po zakończeniu kuracji izotretinoiną należy bezwzględnie odczekać 6 miesięcy, z wykonywaniem jakichkolwiek zabiegów złuszczających. Wykonanie głębokiego peelingu po tak krótkim czasie grozi powstaniem blizn. Poza tym odradzam wykonywanie agresywnych peelingów w gabinetach kosmetycznych.