Gronkowiec złocisty w ranie ręki

bylam w szpitalu na operacji reki tzw zlamanie otwarte lokcia i znaleziono w ranie reki wlasnie gronkowca zlocistego mam pytanie czy jest to zarazliwe???
ponad rok temu

Jak każde zakażenie bakteryjne może ono rozprzestrzeniać się. W przypadku zakażenia gronkowcowego drogą przenoszenia jest bezpośredni kontakt materiału zakażonego (w tym wypadku wydzieliny z rany) z inną osobą. Zachowanie odpowiedniej aseptyki (np. rękawiczki jednorazowe, środki odkażające, jałowe opatrunki) w pełni zapobiegają przeniesieniu zakażenia.