Grzybica pochwy - jak zapobiec nawrotom?

Witam. Ostatnio tzn. jakies 6 tygodni temu, zachorowałam na grzybicę pochwy. Infekcja nawróciła, lekarz zastosował inne leki dopochwowe, ale obawiam się, że choroba może ciągle nawracać. Co mogę zrobić, żeby tak się nie stało?Czytałam, że stosowanie Fluconazole przez okres 6 miesięcy raz w tygodniu po 150 mg daje taką pewność - czy to prawda?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Takie dawkowanie jest rzeczywiście czasem stosowane w zapobieganiu nawrotom grzybicy, jednak nie każdy organizm reaguje tak samo, toteż nie można powiedzieć że terapia na 100% przyniesie pożądany skutek.

Pozdrawiam!