Guzy na tarczycy i skierowanie na operację

Witam,mam guzy na tarczycy i dostalam skierowanie na operacje. Wyniki narazie mam w porzadku,ale po operacji bede miala niedoczynnosc. Mam pytanie, jakie moge miec skutki niedoczynnosci? Oraz na jakiej podstawie dostane hormony,chodzi mi jaka dawke?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Na temat objawów może Pani poczytać w artykule pod poniższym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy. Dawka Euthyroxu ustalana jest indywidualnie na podstawie okresowego monitorowania poziomu TSH. Stopniowo zwiększa się dawkę, do momentu, w którym osiągnięte zostaną prawidłowe wartości w badaniach laboratoryjnych. Oczywiście zastosowanie ma zasada stosowania najmniejszej skutecznej dawki leku.