Jak długo dziecko powinno nosić pieluchę?

Witam. Mój syn ma prawie 3, 5 lat i jeszcze ma na noc pieluszkę. Jak śpi w dzień w przedszkolu tez ma pieluszkę co mnie zaczyna coraz bardziej denerwować. W dzień nie woła, że chce sikać, tylko trzeba go zaprowadzać do ubikacji. Z mężem mamy inne zdania na ten temat bo ja chce żeby syn spał bez pieluchy a mąż nie bo będzie wszystko posikane. Mam pytanie. Jak dojść do porozumienia z mężem ma na ten temat. Do przedszkola się przyzwyczaił, śpi u siebie w łóżeczku (pisałam o tym wcześniej).

Aleksander Ropielewski

Jest to zdecydowanie wiek, kiedy dziecko powinno już kontrolować w znacznej większości przypadków oddawanie stolca i moczu i noszenie pieluchy jest szkodliwe dla wyuczenia tej kontroli. W rozmowie z mężem prosze posłużyć się racjonalnymi argumentami i powiedzieć, ze opóźnianie zaprzestania korzystania z pieluchy będzie szkodliwe dla dziecka, gdy w starszym wieku nadal będzie miało ono problemy z kontrolowaniem wypróżniania i oddwania moczu.