Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć zapalenie stawu kolanowego u 3-letniego dziecka?

Witam, 3,5 letnia córka ma zapalenie stawu kolanowego (prawdopodobnie na skutek poważnej infekcji dróg oddechowych), lekarz spec. rehabilitacji zlecił miejscowo krioterapię i laser o dawce 4J (ok. 3 minut naświetlania), fizjoterapeuta stwierdził jednak, że taka dawka nic nie da, nie jest skuteczna i lepiej naświetlać kolano ok. 7 minut. Czy to bezpieczne, jaka jest właściwa dawka naświetlania?
KOBIETA, 37 LAT 10 miesięcy temu

Nowatorski robot rehabilitacyjny Luna

Luna - nowatorski robot rehabilitacyjny może być stosowany we wszelkiego rodzaju chorobach związanych z zanikiem mięśni. Uczy się ruchu pacjenta, pomaga mu w aktywizacji mięśni, które wymagają ćwiczeń. Może być stosowany w pracy z dziećmi i dorosłymi, ma opcję włączenia gry, która odciąga uwagę od bólu towarzyszącego rehabilitacji. Ćwiczenie z Luną jest bardziej efektywne niż tylko z fizjoterapeutą. O tym, jak robot do rehabilitacji Luna EMG współpracuje z pacjentem opowiada. Michał Mikulski, jego twórca.

Lek. Paweł Szadkowski
87 poziom zaufania

Sugeruję przede wszystkim skonsultować się z reumatologiem dziecięcym, ponieważ zapalenie stawu może wymagać leczenia ogólnego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy