Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów u dziecka

Dzień dobry. Moje dziecko choruje na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Reumatolog twierdzi że każda infekcja może powodować nawrót choroby. W wieku przedszkolnym córka często chorowala na zapalenie uszu różne rodzaje. W 2015 roku kiedy przestawala słyszeć zalozone zostały dreny i usunięty migdal. W okresie do 2018 roku czyli po trzech latach podczas kontroli u laryngologa który wykonywał zabieg ciągle słyszałam że dreny maja się trzymać jak najdłużej. Nie wytrzymałam poszłam do innego lekarza który stwierdził że faktycznie za długo są i trzeba je usunąć. Tym bardziej że zależało nam na basenie dla córki w formie rehabilitacji bo o rehabilitację po godzinach pracy i szkoły jest niemożliwe. Więc był plan, usuwamy dreny, goja się kilka tygodni taki był zamiar, idziemy na basen i uczymy się pływania i prowadzimy rehabilitację. Po pół roku od wyjecia drenow nadal błony się nie zrosly. Inny lekarz zaleca przeszczep błony jak najszybciej. To już kolejny lekarz który mówi co innego. Co robić? Czy te dreny faktycznie były zbyt długo? Czy po wyjęciu drenow jest określony czas na gojenie który powinien nas rodziców niepokoić? Bardzo proszę o opinię. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. Pozdrawiam Matka

Szanowna Pani, nie jestem w stanie pomóc, dobrze by było gdyby skonsultowała się Pani z laryngologiem dziecięcym