Jak ocenić ten wynik RTG 4- latka?

Wynik badania rtg mojego 4 letniego syna: Pogrubienie tkanek miękkich na wysokości migdałka gardłowego, światło nosogardła zwężone do 2mm w wym.ap. Czy to są złe wyniki? Trzeba wyciąć migdałki?
KOBIETA, 36 LAT 11 miesięcy temu

Nie leczy się wyników. Leczy się ludzi. W jakim celu ktoś naświetla promieniami Roentgena dziecko 4 ro letnie?! Są inne, mniej inwazyjne sposoby diagnozowania przerostu trzeciego migdałka. A podstawa to wywiad lekarski. Przyjedźcie na bezpieczne badanie.