Jak pomóc uzależnionemu od alkoholu dziecku?

jak pomóc synowi, w weekendy wraca pijany z e spotkań z kolegami. martwi mnie ,że uzalezni sie od alkoholu, jest w tak zwanej grupie podwyższonego ryzyka, gdyż moj maż jest trzezwym alkoholikem,. jak dotrzeć jak pomóc. ma za sobą sesje nie radzi sobie z wieloma problemami a niepowodzenia tlumi alkoholem, jest bardzo uczuciowym i mądrym człowiekiem ale tez bardzo malo pewnym siebie, niezdecydowanym, może jako osoba współuzależniona /mąż alkoholik/ przesadzam, ale bardzo boję się o syna,

Małgorzata Panek

Istotna jest szczera rozmowa, bez obwiniania czy pouczania. Proszę mu powiedzieć o swoich objawach, powinien zrozumieć, zważywszy na sytuację rodzinną.
Alkohol sprawia, że ludzie są odważniejsi, ale nie powinien być środkiem na odwagę czy sposobem imponowania kolegom. Poprawa jego samooceny sprawi, że nie będzie mu potrzebny alkohol , aby poczuć się pewnym siebie.
Może Pani udać się do psychologa po poradę oraz spróbować namówić syna, żeby także porozmawiać z psychologiem.
Pozdrawiam

Najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie dobrego psychologa, na tym etapie trudno jest stwierdzić, jaki jest model używania alkoholu przez syna - być może uzależnienie jeszcze się nie pojawiło, a wizyta w poradni uzależnień może być dla niego za trudna. Jeżeli boryka się z wieloma problemami to warto pracować z synem w tą stronę aby dobrowolnie chciał skorzystać z takiej pomocy.