Jak poprawić wygląd skóry po operacji woreczka żółciowego?

Jestem dwa tygodnie po operacji przepukliny pepkowej i wycięciu woreczka żółciowego metoda laparoskopową i niestety moja skóra nad pępkiem wyglada bardzo nieestetycznie to znaczy jest fałda skory nad pępkiem tworzy niejako daszek nad pępkiem …jestem tym załamana bo wyglada to okropnie , proszę o odpowiedz czy to minie? Czy da się to jakoś naprawić? Wyglada to okropnie
KOBIETA, 36 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pomimo tego, że operacje wykonane metodą laparoskopową należą do najmniej inwazyjnych, to nadal może wystąpić obrzęk, zasinienia wokół miejsca operacji, a także zmiany w wyglądzie skóry.

Zazwyczaj po procesie gojenia skóra powinna wrócić do dawnego wyglądu, jeśli jednak tak się nie stanie, a kwestia estetyczna jest dla Pani ważna, zalecamy skonsultowanie się z chirurgiem plastycznym.

Na ten moment powinna Pani jednak stosować się do zaleceń pooperacyjnych i zaczerpnąć konsultacji u lekarza, który wykonał zabieg.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/operacje-laparoskopowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.