Jak powiedzieć córce, że nigdy nie będę z jej ojcem?

dlaczego 3,5 letnia córka nie znosi nowego partnera mamy,choc jest on dla niej wspanialy.Mimo to,ciagle mówi o tacie.gdy partner okazuje mi uczucie córka nerwowo reaguje,odciaga nas,bije go i nie pozwala by mnie przytulil?krzyczy ze jestem jej mamą i ze nie ma prawa mnie objąc.jest agresywna wobec jego osoby.podczas wizyt u jej ojca jest szczesliwa,radosna,chwyta nasze ręce i łaczy je razem.jak powinnam powiedziec córce ze nigdy nie bede z jej ojcem a mam prawo do bycia z innym.co robickocham có

Witam. Proponuje Pani, aby porozmawiała Pani z ojcem córki na ten temat. Najlepiej byłoby, aby w tej rozmowie ustalić co powiedzieć córce. Następnie spotkać się w trójkę i porozmawiać z nią. Należy jej powiedzieć, jak bardzo ją kochacie, wyjaśnić relacje między Państwem i wytłumaczyć, że w żaden sposób nie wpływa to na uczucia do niej. W zależności ode tego jak Państwa sytuacja wyglądała wcześniej. Córka może np. czuć się zazdrosna, rozdarta pomiędzy dwoma domami. Dla każdego dziecka, nawet tak młodego jest to bardzo ciężka sytuacja. Należy dużo z nią rozmawiać i poświęcać jej wiele czasu na rozmowy ale i na zabawy.

trzeba powiedziec corce,ze doroslym czasem nie wychodzi i sie rozstaja, ale dzieci nie maja z tym nic wspolnego.i mama i tata ja kocha i zawsze(wazne podkreslic) bedzie kochac.nie mowic zle, ani nic o ojcu.na pytania, co miedzw rodzicami odpowiadamy zyczliwie, to nie dotyczy ciebie, nie twoja sprawa, sprawa rodzicow, dzieci tu nic nie moga.+jasny komunikat teraz jestem z...te objawy u corki to zachwiane poczucie bezpieczenstwa + chec wyleczenia rodzicow, +poczucie winy, ze to przez nia.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza