Jak radzić sobie z kaszlem u dziecka?

Dzień dobry! Moje 7-letnie dziecko jest przeziębione. Ma katar i mokry kaszel. Dziecku zalega flegma i ma trudności z jej odkrztuszaniem. Wczoraj podałam dziecku o godz. 17 syrop wykrztuśny Flegafortan. W nocy dziecko nie mogło spać i całą noc męczył je kaszel. Po syropie dziecko okropnie kaszle. Czy ten syrop może mieć takie działanie? Czy można podać dziecku inny syrop na kaszel?

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana wizyta u pediatry po badaniu lekarz zaleci odpowiednie postępowanie.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.