Jak stosować Ospen przy anginie?

Byłam wczoraj u lekarza i dostałam przepisany lek ospen ponieważ mam anginę, pierwsza dawkę leku wzięłam wczoraj o 22 (powinnam brać antybiotyk co 8 godzin) Wiec kolejna dawka wypadała mi o godzinie 6, niestety budzik nie zadzwonił i wzięłam lek odrazu jak wstałam czyli dziś o godzinie 12. Przerwa trwała 6 h, co powinnam zrobić ? Brać dalej antybiotyk, czy 6h to już jest za długi czas odstępu . Proszę o poradę

Lek. Paweł Szadkowski

Sama może sobie Pani ustalić o jakiej godzinie Pani wygodnie. Jednorazowa dłuższa przerwa nie powinna stanowić powodu do niepokoju.